خانه » جاذبه گردشگری » بهترین جاذبه های چیانگمای!!!

بهترین جاذبه های چیانگمای!!!

چیانگ مای یک مقصد طبیعی و فرهنگی است. جاذبه های تاریخی زیادی در فاصله های مختلف وجود دارد. در حقیقت، مکان های زیادی برای دیدن در اطراف شهر وجود دارد که باید برنامه ریزی خوبی داشته باشید تا بتوانید همه آنها را ببینید، و ما در این پست  10 مکان جذاب از چیانگ مای را برای شما قرار داده ایم.

 

1-معبد Doi Suthep

این یکی از مکانهای مهم تاریخی و معنوی در تایلند است که ریشه آن تقریبا 700 سال است. به همین دلیل، تعداد زیادی از تایلندی ها و خارجی ها جادوی خاص این مکان مقدس را تجربه می کنند.

 

2-سافاری Chiang Mai Night Safari

دارای سه منطقه Savanna Safari، Predator Prowl، Jaguar Trail است که شما می توانید از طریق یک تراموا باز و یا پای پیاده بروید و از دیدن طیف وسیعی ازحیوانات لذت ببرید.

 

3- Wat Chedi Luang

این مکان در سالهای 1385 و 1402، در طول سلطنت پادشاه Saen Muang Ma، حاکم هفتم سلسله Mengrai ساخته شده است. Wadi Chedi در طول 60 متر مربع و 80 متر ارتفاع ساخته شده است.

 

4-Wiang Kum Kam the Underground Ancient City

Wiang Kum Kam the Underground Ancient City در حدود پنج کیلومتری جنوب چیانگ مای در امتداد رودخانه پینگ وجود دارد. انتظار می رود برای دیدن بسیاری از آیتم ها و ساختارهای جالب مانند تبلت های سنگی با کتیبه، مجسمه های بودایی و معماری، سفال برنامه ریزی کنید. برداشتن یک اسب می تواند راهی برای لذت بردن بیشتر از دیدن اطراف باشد.

 

5-Elephant Jungle Sanctuary Chiang Mai

تپه های جنگلی فیل ها در چیانگ مای یکی از جاذبه های جالب در تایلند است که رفاه حیوانات را اولویت قرار داده است. شما هم می توانید با فیل ها تعامل داشته باشید. حمام کردن آنها به عنوان یک فعالیت محبوب عام است و سواری بر روی آنها به شدت خارج از قوانین است.

 

6-پارک Doi Inthanon National

Doi Inthanon، بالاترین قله تایلند، 2565 متر بالاتر از سطح دریا است. این پارک حدود 362 گونه مختلف دارد که بسیاری از آنها در هر جای دیگری از تایلند یافت نمیشوند و به عنوان یک پناهگاه برای انواع مختلف حیوانات و شاید بهترین مکان برای تماشای پرندگان در تایلند است. Doi Inthanon یک مقصد محبوب است، نه تنها برای زیبایی طبیعی آن، بلکه همچنین برای اهمیت تاریخی آن.

 

7-Karen Long Neck Tribe & Chiang Dao Cave

قبیله Karen Long Neck Tribe و دو غار، Tham Phra Nawn و Tham Seua Dao، توسط چراغ های الکتریکی روشن می شوند، اما غارهای بالای آن تاریک هستند و نیاز به راهنماهای محلی با فانوس برای رهبری دارند. در این غارها برخی از سازه های آهکی دیدنی و معبد بودایی وجود دارد.

 

8-Doi Pui Tribal Village and National Park

Doi Pui در ارتفاع 1،685 متر بالاتر از سطح دریاست، بالاترین قله پارک ملی Doi Suthep-Pui است. آبشارهای زیبایی وجود دارد که به راحتی از جاده اصلی قابل دسترسی است. اما یکی از بهترین جاذبه های Doi Pui روستای قبیله Hmong واقع در کمتر از پنج کیلومتری  Wat Phra That Doi Suthep  است. بازدید از این روستا و زندگی قبیله ای روستاییان جالب و دیدنی است.

 

9-Bo Sang Handicraft Village

صنایع دستی چتر و زیورآلات در روستای Bo Sang در سراسر کشور و حتی در خارج از کشور شناخته شده است تا آنجا که چتر به یکی از نمادهای چیانگ مای تبدیل شده است. در این روستا مقدار زیادی از چترهای نقاشی شده با دست، چترهای کوکتل کوچک، چترهای بزرگ برای باغها و دیگر محصولات دست ساز را خواهید یافت. همه ی آنها از کاغذ با طرح های مختلف و با قیمت مناسب ساخته شده است.

 

10-Chiang Mai Zoo

طبیعتا Chiang Mai Zoo به طور چشمگیری ارزش دیدن را دارد. پوشش 200 هکتار زمین در حومه شهر Doi Suthep و دید عالی از شهر علاوه بر نمایشگاه های جذاب حیات وحش است. تقریبا 400 گونه از حیوانات در اینجا نگهداری می شوند، از جمله دو سفیر فرهنگی یا پانداها از چین. باغ وحش همچنین دارای جاذبه های برجسته خاص مانند یک آکواریوم آب شیرین جذاب است.

درباره Ahya Dashti

پاسخ دادن

x

این مطالب را نیز ببینید!

برخی از دیدنی های شهر جیپور که باید دید – هند

رصد خانه جنتر منتر جیپور هند / JANTAR MANTAR JAIPUR در قلب تاریخی شهر جیپور ...

کانال تورهای لحظه آخری آژانس ساحل کاسپین