خانه / تور زمینی باکو 19 آذرماه 1398

تور زمینی باکو 19 آذرماه 1398

شهر باکو پایتخت کشور جمهوری آذربایجان است و به علت داشتن موقعیت مناسب برای گردشگری از نظر مناظر طبیعی، دیدنی‌های تاریخی باکو و مکان‌های تفریحی که دارد، هر ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگران ایرانی به خود است. به دلیل مناظر طبیعی که این کشور دارد، تور زمینی باکو بهترین انتخاب برای گردشگران است تا در حین مسیر از جاذبه‌های طبیعی کشور آذربایجان دیدن کنند.

باکو، عروس قفقاز، شهری که باید حتما به آن سفر کنید!

شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان، بزرگترین شهر و همچنین بزرگترین بندر این کشور را در خود جای داده است. علت نامگذاری این شهر در باور غلط ایرانیان به معنای باد کوبه، یعنی جایی که باد زیاد می‌وزد، است. این شهر در موقعیت ساحل غربی دریای ‏خزر و در شبه جزیره آب‌شوران قرار دارد که یکی از مهم‌ترین مناطق نفت‌خیز جهان است که همین مسئله باعث شد تا باکو به شدت به یک شهرت جهانی برسد.

باکو پر جمعیت‌ترین و زیباترین ‏شهر آذربایجان است که وجود تعداد زیادی پارک ساحلی و برگزاری برنامه‌های متعدد هنری از جمله کنسرت خوانندگانی همچون ابی در باکو، تئاتر و اپرا ‏جذبه خاصی به این شهر داده‌است. مساحت این شهر ۳٫۱۲۵ کیلومتر مربع و جمعیت حاضر در آن طبق آمار سرشماری در سال ۲۰۱۵، ۲۳۷۴۰۰۰ نفر بوده است.

شهر باکو دارای دو بخش قدیمی ( ایچیری شهئر ) و جدید است که این شهر را به دو چشم انداز جدا از هم تبدیل کرده است. بافت قدیمی شهر باکو، دارای برج‌ها و قلعه‌هایی است که از سده‌های میانه به جای ‏مانده و یکی از آثار ثبت شده در یونسکو به عنوان میراث فرهنگ جهانی است.

 

کانال تورهای لحظه آخری

دیدگاهتان را بنویسید