خانه / جاذبه گردشگری / حقایق شگفت انگیز پالم جمیرا

حقایق شگفت انگیز پالم جمیرا

پالم جمیرا جزیره ای مصنوعی در سواحل دبی است که گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا را جذب زیبایی و معماری خارق العاده خود کرده است. این جزیره مصنوعی یکی از مکان های دیدنی مشهور و لوکس دبی محسوب می شود.از ویژگی های جزیره پالم جمیرا می توان به برترین و جذاب ترین هتل های شهر، اسکله، ویلا های رو به ساحل حیرت انگیز، بهترین رستوران ها، مارینا، پارک های آبی و مراکز خرید اشاره کرد.

جزیره پالم در حال حاضر بزرگ ترین جزیره دست ساز بشر در دنیاست.

در طراحی این جزیره از درخت نخل الهام گرفته شده‌است و دارای ۱۷ شاخهٔ عظیم است که توسط یک حصار ۱۲ کیلومتری حفاظت شده‌است. ساخت این جزیره در سال ۲۰۰۱ آغاز شد و در سال ۲۰۰۸ به پایان رسید.

مساحت این جزیره ۵ در ۵ کیلومتر است.

مجموعه اتلانتیس نیز در این جزیره قرار دارد.

برای ساخت این جزیره مصنوعی زیبا بیش از 100 تحقیق و بررسی انجام شد تا در نهایت بتوان رویای جزیره مصنوعی را به واقعیت تبدیل کرد. پیش از ساخت جزیره حتی بر روی طراحی، حمل و نقل و ارتباطات بر روی جزیره تحقیقات دقیقی صورت گرفت. علاوه بر این، پیش از ساخت، سنگ و ماسه های کف اقیانوس نیز مورد آزمایش قرار گرفت تا از استقامت جزیره در زیر آب اطمینان حاصل گردد.

برای یقین پیدا کردن از اثبات و استقامت فرم ساختمان جزیره در زیر آب، چند غواص حرفه ای و متخصص مرتب جزیره را زیر نظر دارند.

 پالم دیدنی و جذاب دبی 60 کیلومتر خط ساحلی را به هم وصل می کند، این به تنهایی واقعا حیرت انگیز است.

به علت بزرگی و طراحی خاص ، این جزیره در لیست تعداد محدود جزایریست که آن را حتی در فضا هم بر روی زمین می توان دید.

بیش از 32 میلیون متر مکعب ماسه در ساخت جزیره استفاده شد تنها به این دلیل که جزیره ظاهر طبیعی و زیبای ساحلی خود را حفظ کند.ماسه های جزیره از کف اقیانوس به جزیره آورده شد.

در کنار امکانات مختلف و بی نظیر موجود در جزیره پالم دبی، زیبا ترین شب های زنده دبی را می توان در جزیره پالم جمیرا دید، شب هایی جذاب و بسیار دیدنی که در طول سفر به دبی تجربه خواهید کرد و بهترین خاطرات را برای شما می سازد.

کانال تورهای لحظه آخری

همچنین ببینید

تصاویر جالب و خوشمزه از «ساحل پاپ کورن» در اسپانیا!

ساحل پاپ کورن | Popcorn Beach دنیا پر از شگفتی است و به هر گوشه …

دیدگاهتان را بنویسید