خانه / جاذبه گردشگری / دریاچه سوان ارمنستان

دریاچه سوان ارمنستان

دریاچه سوان، از معروف ترین و بزرگترین دریاچه ها در کشور ارمنستان و منطقه قفقاز است که در نزدیکی شهر ایروان قرار دارد. این دریاچه همچنین یکی از بزرگترین دریاچه های آب شیرین در منطقه اوراسیا بوده که در ارتفاع 1900 متری از سطح دریا قرار دارد.این دریاچه در تابستان ها آب و هوای ایده آلی دارد و می تواند برای مسافران ساعاتی خوش را فراهم کند. در کنار دریاچه سوان، جاذبه های تاریخی نظیر چند کلیسای مشهور وجود دارد که برای بازدید آنها به طور کلی یک روز کامل زمان نیاز دارید.

 در دریاچه سوان تقریبا حدود ۳۶ جویبار می‌ریزد و تنها رودخانه‌ای که از سوان سرچشمه می‌گیرد رود هِرازدان است.

فاصله دریاچه تا شهر یک ساعت است.

با بازدید از این دریاچه هم از طبیعت آرامش بخش و زیبای منطقه لذت می برید و هم می توانید از تفریحات آبی و هیجان انگیز در سفر خود بهره مند شوید و هم از آثار تاریخی و باستانی بازدید کنید… طبیعت منطقه از بالای تپه های این محل، چشم انداز های بی نظیری را به شما هدیه می کند و فرقی ندارد که شمادر کدام فصل سال عازم آن شوید… هر فصل در این منطقه مناظر منحصر به فرد خود را دارد و تماشای آنها بسیار لذت بخش خواهد بود.

در اطراف دریاچه سوان محدوده وسیعی از کشور ارمنستان را پارک ملی احاطه کرده است که این دریاچه هم درون این پارک نیز واقع شده است.جالب است بدانید که این پارک یکی از چهار پارک ملی حفاظت شده در کشور ارمنستان به شمار می رودو در سال ۱۹۷۸ میلادی ساخته شده است.

صومعه  سواناوانک

این اثر باستانی تشکیل شده است از دو کلیسای مشابه با گنبد های 8 ضلعی که توجه باستان شناسان را نیز به خود جلب کرده است و قدمت ان به قرن نهم بر می گردد.در طول سال ها باستان شناسان زیادی برای مطالعه این صومعه به جزیره سوانک آمده اند و درباره آن مقاله هایی نوشتند . برخی از آثار تاریخی و دست نوشته های صومعه در موزه ایروان یافت می شود و بازدید از آنها برای عموم آزاد است.

صومعه هایراوانک

یکی دیگر از بناهایی که در این نزدیکی دریاچه سوان واقع شده است، صومعه مشهور و زیبای هایراوانک است که در بخش شمال شرقی این دریاچه قرار دارد.و شامل سه قسمت اصلی است که به عبادتگاه بزرگ، یک سالن کوچک تر و گاویت (Gavit) تقسیم می شود.کلیسا، ظاهر و معماری ای ساده با سبکی مربوط به قرون وسطی دارد .این صومعه درست در نزدیکی روستایی کوچک به همین نام قرار گرفته و پیشینه اش به قرن ۹ تا ۱۲ میلادی باز می گردد.

قبرستان نوراتوس

یکی از اعجاب انگیزترین جاذبه های ارمنستان، قبرستان نوراتوس که اطراف دریاچه سوان، قرار گرفته است. این قبرستان مجموعه ای از ۹۰۰ خاچکار بی نظیر است که قدمت برخی از این سنگ قبرها به قرن دهم میلادی بر می گردد وهمین موضوع باعث ثبت این مکان در آثار جهانی یونسکو شده است. خاچکار نوعی هنر حجاری است که در ارمنستان و ناحیه های اطراف آن رواج داشته است. در زمان باستان از این هنر برای تزئینات ساختمان ها، کلیساها، اماکن مذهبی، مقبره ها و… استفاده می شده است.

 

کانال تورهای لحظه آخری

همچنین ببینید

تصاویر جالب و خوشمزه از «ساحل پاپ کورن» در اسپانیا!

ساحل پاپ کورن | Popcorn Beach دنیا پر از شگفتی است و به هر گوشه …

دیدگاهتان را بنویسید