خانه » خبر گردشگری » ده غذای خیابانی در هند ‏که نباید از دست داد

ده غذای خیابانی در هند ‏که نباید از دست داد

برای بسیاری از کسانی که برای بار اول به هند سفر می کنند، یکی از لذت بخش ترین کارها کشف غذاهای خیابانی فوق العاده ی این کشور است. به شکل شگفت آوری، در شمال هند غذاهای متنوع محلی، فراتر از خوراک مرغ و کاری و تیکاماسالا به شما عرضه می شود. غذاهای خیابانی را، چه شیرین یا ملس، چه تند یا ملایم، هر طوری که باشد، همه می خورند، و وقتی دوستان و اعضای خانواده در مورد اینکه کدامشان از همه بهتر است بحث می کنند، هیچ وقت نمی توان یکی را به عنوان بهترین انتخاب کرد. این غذاها علاوه بر اینکه به شما حس خوشایند سیری می دهند، با خرید این غذاها به فروشندگان محلی سخت کوش کمک و از آنها حمایت می کنید، بسیاری از این فروشندگان سالها با مهارت و توانایی زیاد در این کسب و کار مشغول فعالیت هستند.

1 ) پاو بهاجی ( Pav Bhaji ) – غذای روح :
سرمنشا این غذا به دولت غربی ماهاراشترا برمی گردد و از بهترین غذاهای هندی می باشد. Pav Bhaji در زمستان ها بیشتر در بخش های شمالی پخته می شود. در مکان هایی مثل ماهاراشترا که تفاوت دما در دسامبر و ژانویه ناچیز است، زمستان مفهوم خاصی ندارد. “پاو” به رول های سفید برشته شده گفته می شود که در ترکیبی از  پوره ی سیب زمینی، گوجه فرنگی، پیاز، نخودسبز و فلفل (که به آن “بهاجی” گفته می شود) غوطه ور شده است. این غذا پر از کره است و این کره قبل از سرو غذا با فلفل مخلوط و بر روی غذا قرار می گیرد. این غذا احتمالا دلچسب ترین و سالم ترین غذایی است که در فروشگاه های خیابانی می توانید تهیه کنید، pav bhaji یک غذای خیابانی درجه یک و از معروفترین غذاهای هندی و از پرطرفدارترین غذاهای خیابانی هندی است.
از کجا می توانید خریداری کنید؟ بمبئی، دهلی و آمریتسار
هنگام خرید غذا بگویید: لطفا کره ی بیشتری بریزید …

2) پانی پوری ( Panipuri )  :
به پانی پوری، گولگاپا نیز گفته می شود، یکی از رایج ترین غذاهای خیابانی هندی است. در واقع در سرتاسر هند انواع مختلف و متنوع از این غذا را می توانید ببینید و بخورید، بنابراین در مورد منشا این غذا نظرات متفاوتی وجود دارد. اگر شما کمی زبان هندی بلد باشید احتمالا می دانید که پانی به معنی آب و پونی به معنی نان است. خوردن آن را به بعد موکول نکنید، به ظاهر آن توجه نکنید، برای درست کردن آن نان های تو خالی و شیرین سرخ شده را با ادویه های سبز و عصاره های تند، سیب زمینی و نخود پر می کنند. هنگام خوردن و جویدن این غذا، هیچ چیز هیجان انگیزتر از انفجار طعم ها در دهان شما نیست؛ لازم به ذکر است که شما می توانید یک پوری کامل را به یکباره در دهان خود قرار دهید. شاید کمی غیر معمول باشد و برای خوردن کمی عجیب به نظر بیاید اما در یک روز گرم واقعا غذای خوشایند و مطبوعی است.
از کجا می توانید خریداری کنید؟ بمبئی و دهلی

3) گجارکا حلوا ( Gajar ka Halwa ) :
این غذا از معروفترین غذاهای هندی می باشد، هویچ رنده شده ممکن است به عنوان یک دسر یا غذای شیرین، زیاد امیدوار کننده نباشد، حتی اگر خوردن این مقدار از هویچ نتواند بینایی شما را بهبود ببخشد اما قول می دهیم این غذای به جا مانده از دوران مغول شما را گرفتار خود کند. در داخل آن خرما، بادام ، کشکش و شکر و شیر می ریزند و تا زمانی که شیر کاملا جذب شود به آرامی می جوشانند و این غذای شگفت انگیز به خوبی می تواند خستگی را از تن شما بیرون ببرد.از کجا می توانید خریداری کنید: جیپور، هاریدوار، دهلی، پنجاب

4) اردک سرخ شده :
اگر شما به شمال شرقی آسام سفر می کنید، به دنبال معروفترین غذاهای هندی و غذاهای خیابانی هندی بگردید. با این حس ماجرا جویی و آزادی که در شما وجود دارد احتمالا نیازی به مشاوره در مورد اینکه چه بخورید، ندارید. اما در این مورد من توصیه می کنم از دکه های کنار خیابان کمی اردک سرخ شده بخرید و بچشید. مردم آسام، با خوردن گوشت موافق هستند (برخی از هندی ها خوردن گوشت را گناه می دانند) بنابراین شما می توانید یک تجربه ی فوق العاده از خوردن گوشت داشته باشید، بدون اینکه در نهایت احساس گناه به شما دست بدهد.
از کجا می توانید خریداری کنید: آسام

5) زولبیا ( Jalibi ) : زولبیا یکی از غذاهای محبوب خیابانی در شمال هند است که در کنار چای سرو می شود. در عین حال این شیرینی در مجالس عروسی و فستیوال های مهم نیز نقشی اساسی دارد. زولبیا را می توانید در شهر دهلی امتحان کنید.
شاید بگویید زولبیا از شیرینی های محبوب ایرانی به شمار می رود اما جالب است بدانید تاریخچه تهیه زولبیا تا سال 1450 میلادی به هندوستان باز می گردد.

6)کاچوری ( Kachori ) :
غذایی که شما را سیر و پر انرژی نگه می دارد، کاکوری یک غذای راجستانی کلاسیک است و از بهترین غذاهای خیابانی هندی و از معروفترین غذاهای هندی می باشد که به صورت دیسک های سرخ شده ای است که با عدس، سیب زمینی، پیاز و نخود سبز پر شده و به همراه چاشنی های پر ادویه و چاشنی های پر از تمبر هندی و ادویه سرو می شود. کاکوری در معده حس پری سبکی ایجاد می کند و غذای ساده و مختصری است که زمانی که در قصر ها، قلعه ها و بازار راجستان در حال گشت و گذار هستید با خوردن آن حس سیری پیدا می کنید و می توانید به راه خود ادامه دهید.
از کجا می توانید خریداری کنید؟ اودایپور، جایپور، جدهپور

7) شاکارکاندی شات (Shakarkandi chaat ) :
غذای سیر کننده، لازم نیست زیاد جست و جو کنید یا از کسی سوال کنید، اگر کسی را ببینید که با یک سبد پر از سیب زمینی شیرین در یک دکه یا روی ارابه نشسته و بر روی سیب زمینی ها لیمو قرار داده، جای درستی آمده اید . سیب زمینی های شیرین که ورقه ورقه شده اند به همراه لیمو و ماسالا بر روی ذغال سنگ در حال سوختن کباب می شوند، و این خوراک خوشمزه گرسنگی شما را به راحتی فرو می نشاند و از محبوب ترین غذاهای خیابانی هندی است.
از کجا می توانید خریداری کنید؟ دهلی، یا هر جای دیگر در شمال هند

8) ماخان مالای ( Makhan Malai )  :
غذاهای هندی کلاسیک، مردم لاکنو به غذاهای محلیشان و بیرانی هایی که شباهت زیادی به بیرانی های حیدر آباد دارد و کباب هایی که طعم و لطافت کباب های دهلی قدیم را دارد، واینکه همه ی این ها را با قیمتی متناسب عرضه می کنند افتخار می کنند. همه ی این غذاها در تمام طول سال در شهر ماوابس خورده می شوند اما غذای خیابانی کلاسیک لاکنو، ماخان مالایی است. این غذای خوشمزه با استفاده از خامه ای که از شیر گاو به دست می آید تهیه می شود و سپس به آن زعفران، پسته، بادام (و اگر در طول شب ساخته شده باشد کمی شبنم صبحگاهی بر روی آن می نشیند) اضافه می شود. این ترکیب کف مانند بسیار خوش طعم است، هم خوشمزه است و هم می تواند جایگزین سایر غذاهای سنگین خیابانی باشد.
از کجا می توانید خریداری کنید؟ لاکنو، واراناسی، کانپور، دهلی

9) آلوتیکی (Aloo tikki) :
این غذا اصالتا یک غذای هندی است اما در پاکستان و بنگلادش هم سرو می شود. آلو تیکی از سیب زمینی پخته ، پیاز و ادویه کاری تهیه می شود. این غذا هم به صورت سرد سرو می شود هم گرم و گاهی در کنار آن ماست یا نخود فرنگی نیز سرو می گردد. این غذا گزینه خوبی برای افرادیست که گیاهخوار هستند و برخی آن را جایگزین همبرگر می دانند و با نام برگر سیب زمینی آن را می شناسند.


10) موموس (Momos) :
غذایی از تبت، این لقمه های معروف تبتی که با گوشت و سبزیجات پر شده اند و با مقدار زیادی سس چیلی سرو می شود، یکی دیگر از مثال های خوبی از این است که چگونه روش ها و عادات آشپزی فرهنگ های مختلف در طول سال ها به هند راه پیدا کرده اند.
امکان ندارد فروشگاه های مومو را بدون خریدار ببینید. موموی آب پز شده به اندازه ی موموی سرخ شده خوشمزه است.
از کجا می توانید خریداری کنید؟ Majnu ka Tila مستعمره ی تبتی در دهلی شمالی)، مک لئون گنج

 

درباره سمیعی

پاسخ دادن

x

این مطالب را نیز ببینید!

برخی از دیدنی های شهر جیپور که باید دید – هند

رصد خانه جنتر منتر جیپور هند / JANTAR MANTAR JAIPUR در قلب تاریخی شهر جیپور ...

کانال تورهای لحظه آخری آژانس ساحل کاسپین