خانه / جاذبه گردشگری / شب های سفید روسیه

شب های سفید روسیه

در کنار تمام زیبایی‌ها و جذابیت‌های طبیعی تا جاذبه های تاریخی، فرهنگی و…که کشور روسیه دارد، زیبایی شب‌های سفید آن در بین گردشگران حرفه‌ای پدیده ی خارق العاده و منحصر به فرد است که یکی از مهم ترین و جذاب ترین جاذبه های این کشور به حساب می آید. تماشای پدیده طبیعی شب‌های سفید بسیار لذت‌بخش وفراموش نشدنی است.

 پایتخت روسیه، شهر مسکو بزرگترین شهر این کشور است و سن پترزبورگ هم، دومین شهر بزرگ این کشور بعد از مسکو و پر جمعیت ترین شهر اروپا بعد ازلندن،پاریسو مسکو است که در شمال غربی ترین قسمت روسیه واقع شده است.

هرسال در اوایل تابستان پدیده ای در روسیه رخ می دهد که به شب های سفید مشهور است. در این زمان شبها نیز هوا روشن است و حالتی شبیه به گرگ و میش دارد.این موضوع به علت نزدیکی وسعت مدار عرضی، طلوع و غروب خورشید به هم است که خورشید دیگر نمی تواند در افق برود و در نتیجه شب ها روشن می مانند.اگر چه این پدیده ی شگفت انگیز در چند شهر روسیه اتفاق می افتد اما قطعا در شهر سن پترزبورگ، بسیار دیدنی تر است و آن را به مکانی درخشان و بسیار رمانتیک تر از همیشه تبدیل می کند.

بهترین زمان برای رؤیت شب‌های سفید روسیه از 11 ژوئن تا 2 جولای (21 خرداد تا 11 تیر) است. هرچه سفر شما به این تاریخ نزدیک‌تر باشد شب‌های سفید طولانی‌تری را تماشا خواهید کرد. بهترین جشن‌ها در محله پترهوف و اطراف کاخ معروف پترهوف و همچنین در محوطه اطراف میدان اصلی شهر انجام می‌شود.در طول این شب‌ها اکثر مردم در خیابان‌ها هستند و شهر پر جنب و جوش است.  در شهر خبری از سکوت و خواب نیست. گروه‌های مختلف موسیقی و کنسرت‌ها در میدان‌های بزرگ شهرها هنرنمایی می‌کنند.

لذت تماشای این پدیده فراموش نشدنی به‌گونه‌ای است که بیش از 5 میلیون گردشگر هرسال در این ایام به سن‌پترزبورگ سفر می‌کنند. شهر سن‌پترزبورگ همه ساله میزبان حدود 8 میلیون گردشگر است که بیشتر آن‌ها در تابستان و روزهای مخصوص شب‌های سفید است.

شب‌های سفید علاوه بر جنبه زیبایی و جذابیتی که دارد اثرات منفی بر زندگی مردم گذاشته است و باعث بروز کم خوابی در ساکنان بومی شهر شده است.

کانال تورهای لحظه آخری

همچنین ببینید

تصاویر جالب و خوشمزه از «ساحل پاپ کورن» در اسپانیا!

ساحل پاپ کورن | Popcorn Beach دنیا پر از شگفتی است و به هر گوشه …

دیدگاهتان را بنویسید