خانه / خبر گردشگری / شرایط و تعرفه های رومینگ ایرانسل در سفرهای خارجی چگونه است؟

شرایط و تعرفه های رومینگ ایرانسل در سفرهای خارجی چگونه است؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به یک سفر خارج از کشور رفته باشید و در آن جا نیاز به اینترنت پیدا کنید. در این شرایط اگر از سیم کارت ایرانسل استفاده نمایید نیاز به فعالسازی رومینگ ایرانسل دارید که در ادامه نوشته به آن خواهیم پرداخت.

رومینگ ایرانسل

رومینگ بین‌الملل عبارت است از امکان استفاده از تلفن همراه برای ارسال یا دریافت صدا، تصویر، دیتا، پیام کوتاه و برقراری تماس هنگام مسافرت به خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدأ. به این معنی که وقتی به خارج از کشور سفر می‌کنید، نیازی نیست در کشور مبدأ سیم کارت جدید تهیه کنید. بلکه می‌توانید با همان سیم‌کارت با استفاده از شبکه های تلفن همراه کشور مقصد، از خدمات اپراتور خود استفاده کنید. ایرانسل علاوه بر رومینگ بین‌الملل، رومینگ پرواز را نیز برای سیم‌کارت‌های خود در نظر گرفته است. سرویس رومینگ، مکالمه، پیام کوتاه و اینترنت همراه را شامل می‌شود. به این ترتیب با داشتن سیم‌کارت ایرانسل در سفرهای خارجی و حتی در هواپیما می‌توانید تماس تلفنی برقرار کنید، پیامک بزنید و از اینترنت پر سرعت همراه استفاده کنید.

فعالسازی رومینگ ایرانسل

وقتی از ایران خارج می‌شوید و وارد محدوده رومینگ بین‌المللی می‌شوید، سیم‌کارت شما به صورت خودکار در حالت رومینگ قرار می‌گیرد. اگر گوشی شما به صورت خودکار قابلیت تبدیل به حالت رومینگ را نداشته باشد، لازم است آن را یک بار خاموش و روشن کنید. الیته گاهی به دلیل تفاوت باند فرکانسی، باید از گوشی دیگری استفاده کنید.

برای فعال‌سازی سرویس رومینگ در سفر موارد زیر را انجام دهید:

مطمئن شوید که ایرانسل خدمات رومینگ را در کشور مقصد ارائه می‌دهد.
با شماره‌گیری کد #۱*۱۱۱* از سیم‌کارت خود سرویس رومینگ را فعال کنید.

 

توجه کنید که روشن کردن گوشی تلفن همراه در حالت رومینگ از اعتبار شما کم نخواهد کرد.

برقراری تماس با رومینگ ایرانسل

بعد از فعال کردن سرویس رومینگ ایرانسل، اگر شخصی چه در ایران و چه در خارج از کشور بخواهد با شما تماس بگیرد، طوری شماره‌گیری می‌کند که انگار شما در ایران هستید. یعنی مشترکانی که در ایران هستند، به صورت عادی با شما تماس می‌گیرند. اما مشترکانی که خارج از ایران هستند، برای تماس با شما باید ۰۰۹۸ را به ابتدای شماره شما اضافه کنند. مثلاً اگر تماس‌گیرنده در ایران باشد، ۰۹٣۵١۵۵۰۴۰۰ را شماره‌گیری می‌کند و اگر تماس‌گیرنده خارج از ایران باشد، ۰۰۹٨۹٣۵١۵۵۰۴۰۰ را شماره‌گیری می‌کند.

برای تماس با شماره‌های ثابت ایران و یا خارج از کشوری که به آن سفر کرده‌اید، مانند یک تماس بین‌المللی عمل کنید. یعنی باید (شماره مورد نظر + کد شهر (بدون صفر) + کد کشور) را شماره‌گیری کنید. مثلا اگر شماره ثابت ۱۲۳۴۵۶۷۸ یاشد، شما ۰۰۹۸۲۱۱۲۳۴۵۶۷۸ را شماره می‌گیرید. برای تماس با شماره‌های کشوری که به آن سفر کرده‌اید هم مانند یک تماس معمولی در همان کشور عمل کنید.

زمانی که خارج از ایران هستید، اگر تمام تماس‌هایتان را به پیام‌گیر صوتی منتقل نکرده باشید، هر شخصی در ایران می‌تواند با شما تماس بگیرد. همچنین در زمان استفاده از سرویس رومینگ بین‌المللی، هزینه تماس‌های دریافتی را شما می‌پردازید.

ارسال و دریافت پیامک با رومینگ ایرانسل

در طول سفر به خارج از کشور می‌توانید با سیم کارت ایرانسل پیامک (SMS) بفرستید و دریافت کنید. برای ارسال پیامک روش شماره‌گیری مثل برقراری تماس است.

استفاده از اینترنت

با فعال کردن سرویس رومینگ ایرانسل، می‌توانید در هنگام سفر از اینترنت همراه نیز استفاده کنید. هزینه استفاده از این خدمات بر اساس تعرفه رومینگ از اعتبار شما کم خواهد شد. برای استفاده از اینترنت همراه دو گزینه دارید:

اینترنت ۳G در سایر کشورها با رومینگ ایرانسل

دسترسی کاربران به اینترنت ۳G ایرانسل در بیشتر کشورهایی که خدمات رومینگ ایرانسل در آنها ارائه می‌شود، فراهم شده است. برای اطلاع از هزینه استفاده از اینترنت همراه اپراتورهای مختلف به صفحه تعرفه‌های رومینگ ایرانسل مراجعه کنید. به علاوه می‌توانید نام کشور را (به فارسی و یا انگلیسی) به شماره ۵۵۵ ارسال کنید تا از تعرفه های رومینگ در مقصد مورد نظر اطلاع یابید.

اینترنت ۴G در خارج از کشور با رومینگ ایرانسل

اینترنت ۴G در حال حاضر در کشورهای کره جنوبی، تایوان، امارت متحده عربی و عمان  قابل دسترسی است. در آینده نزدیک تعداد این اپراتورها بیشتر هم خواهد شد. اما برای این کار لازم است سیم کارت شما از اینترنت ۴G پشتیبانی کند. اگر هنوز سیم کارت خود را ۴G نکرده‌اید، برای اطلاع از جزئیات آن به صفحه نحوه تبدیل سیم‌کارت ۳G به ۴G مراجعه کنید.

پس از سفر

همه شما مشترکان دائمی و اعتباری می‌توانید برای غیرفعال‌سازی سرویس رومینگ بین‌المللی در پایان سفر، کد #۲*۱۱۱* را شماره‌گیری کنید.

بسته‌های اینترنت رومینگ ایرانسل

اگر قصد سفر به یکی از کشورهای عراق، امارات متحده عربی، ارمنستان، قزاقستان، اتریش، سوئد، آلمان، فرانسه، نروژ، پاکستان، قطر، تایوان، عمان، افغانستان، عربستان سعودی، نیجریا، قبرس، اوگاندا، یمن، سوریه و آفریقای جنوبی را دارید، می‌توانید از بسته‌های اینترنتی که در جدول زیر به آنها اشاره شده، استفاده کنید. توجه کنید که پس از بازگشت به ایران، امکان ادامه استفاده از بسته‌ها وجود ندارد.

 

بسته‌های اینترنت رومینگ ویژه

همه مشترکان اعتباری و دائمی که قصد سفر به یکی از کشورهای زیر را دارند، در صورت استفاده از اپراتورهای زیر می‌توانند از بسته‌های اینترنتی که در جدول زیر به آنها اشاره شده، استفاده کنند.

 

کانال تورهای لحظه آخری

همچنین ببینید

بهترین مراکز خرید استانبول

شهر زیبا و بزرگ استانبول به مراکز خریدش معروف است.مراکز خرید گوناگون و جذابش ، …

دیدگاهتان را بنویسید