خانه / جاذبه گردشگری / ماجراجویی های خطرناک در بهترین های آمازون

ماجراجویی های خطرناک در بهترین های آمازون

به مطلب ما امتیاز دهید

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

سفر به آمازون

آمازون، رودی که بین ۹ کشور گسترده شده است ، جنگل های بارانی آمازون جایی ۲ برابر مساحت کشور هند و تنها جنگل استوایی وسیعی که در جهان باقی مانده است. از برزیل تا گویان،یولیوی، سورینام،پرو ، ونزئلا، اکوادور، کلمبیا و گویان فرانسوی؛ آمازون یک حجم وسیع در تمام این کشورهاست، جایی که زنده است و نفس می کشد و یکی از برترین دیدنی های جهان است.

به شکار عنکبوت ها بروید

یکی از بهترین و هیجان انگیزترین و شاید خطرناک ترین بخش های سفر به آمازون قدم زدن در جنگل در شب و نیمه شب است. البته اگر خواستید فعالیتی در این حد ماجراجویانه انجام دهید پیشنهاد می کنیم حتما این کار را با یک گروه مجرب و محلی انجام دهید. در این نوع قدم زدن ها معمولا تنها چیزی که داشتن آن ضروری است چراغ قوه و یا چراغ پیشانی است، در این پیاده روی های شبانه می توانید انواع و اقسام عنکبوت ها را در سایزهای مختلفی ببینید و احتمالا حسابی می ترسید وقتی بشنوید که بزرگ ترین عنکبوت جهان در آمازون زندگی می کند! این عنکوبت Goliath birdeater tarantula نام دارد و طول هر پای آن به ۳۰ سانتیمتر می رسد! حتی اسم آن هم ترسناک است اما اگر می خواهید ماجراجویانه رفتار کنید باید این حقیقت را هم به جان بخرید!

شگفت دیدن طوطی های هزار رنگ در آمازون

همان طور که در همان بار اول هم می توان متوجه شد، یکی از بهترین بخش های سفر به آمازون دیدن یک حیات وحش شگفت انگیز و به طور دقیق تر، دیدن طوطی های هزار و یک رنگ در آن است. البته شاید در نگاه اول دیدن یک دسته پرنده ی رنگارنگ از دید شما ماجراجویی نباشد اما باور کنید که دیدن طوطی های رنگارنگ و غول پیکری که از این سو به آن سو پرواز می کنند و از این شاخه به آن شاخه می پرند ماجراجویی فوق العاده ای است که اگر خیلی احتیاط نکنید و بخواهید به آن ها نزدیک شوید حتی ممکن است خطرناک باشد! همان طور که در بالا گفته شد آمازون بین ۹ کشور گسترده شده است و بهترین بخش آمازون برای دیدن این طوطی ها، بخش پرویی آن در نزدیکی مرکز تحقیقاتی Tambopata است.

در مسابقه های به سبک آمازون شرکت کنید!

 در  چالش های آمازونی نه تنها شانس این را پیدا می کنید تا از بخش های کمتر دیده شده ی آمازون دیدن کنید بلکه می توانید بعضی از فعالیت های مرسوم مثل کایاک ساری، و ماهیگیری در این رود پر ماهی را تجربه کنید. آن هم ماهی هایی مثل پیرانا که به عمرتان ندیده اید. شاید تا حالا ماهیگیری در رودهای دیگر را تجربه کرده باشید اما شک نکنید که این تجربه ها صد درصد با آن ها فرق دارد و اصلا قابل مقایسه نیست.

اصلا بهترین راه گشت و گذار در آمازون از طریق قایق سواری است. رود آمازون در واقع مثل بزرگراهی است که برای رسیدن به هر قسمت دیگری باید از آن کمک بگیرید کافی است سوار قایق شوید، در آن لم بدهید و فقط استراحت کنید و در قایق سواری تان در این جنگل های استوایی زیگزاکی شکل در کنار تماشای حیوانات مختلفی مثل میمون ها لذت ببرید. در همین حال می بینید که دلفین های صورتی رنگ، این حیوانات باهوش و دوست داشتنی در کنارتان در حال شنا هستند.

ملاقات با شامان ها

شامان ها (Shaman)  در قلب جنگل های اکوادور زندگی می کنند مطمئنا باشید فراموش نشدنی ترین خاطره ی  زندگی تان خواهد شد. اینکه شیوه ی زندگی آن ها را از نزدیک ببینید و درباره ی آن ها بیشتر یاد بگیرید و فرهنگ و عقایدشان را ببینید واقعا برایتان جالب خواهد بود. شاید تصورتان از قبایل آمازون این باشد که آن ها قبایلی آدم خوار هستد که حتی نزدیک شدن به آن ها به قیمت جانتان تمام می شود. اما این تصور اشتباه است هر چند که در بعضی از بخش های آمازون ممکن است این طور باشد اما شامان ها جز آن قبایل نیستند. با آن ها که هم صحبت می شوید می بینید که به شما درباره ی فرهنگشان توضیحات کامل و جالبی می دهند و در مورد اینکه چطور فرهنگشان رو به نابودی است می گویند که البته غم انگیز است.

شبانه به دیدن کایمن ها بروید

اگر قایق سواری در  رود طویل آمازون را در هنگام شب انجام دهید، به موجوداتی به نام کایمن ها بر می خورید موجوداتی که بدن های باریکی دارند و از خانواده ی تمساح ها هستند. خودتان را تصور کنید که به آرامی و در سکوت در حال قاقی رانی در رودخانه ی آمازون هستید تا اینکه قایقتان به یک جسم نیمه سخت می خورد و راهنمایتان به جلو قایق اشاره می کند و ناگهان یکی از این کایمن های ترسناک را می بینید… هم تحربه ی هیجان انگیز و هم ترسناکی است و تجربه ای است که ممطئنا هیچ وقت از ذهنتان بیرون نمی رود.

شانستان را در صید ماهی پیرانا امتحان کنید

این ماهی های دندان تیغی واقعا ترسناک هستند و خب به همین دلیل هم شهرت دارند. ماهی گیری در آمازون آن هم از نوع پیرانایش در همه جای آمازون ممکن است. در فصل های خشک سال که سطح آب پایین می رود و آن ها هم به دنبال غذا می گردند، غذایی که هم می تواند انسان و هم موجود دیگر ی باشد. آن ها ماهی های بی رحمی هستند که اگر گرسنه باشند به هیچ وجه رحم نمی کنند و دندان های تیز تیغیشان را در بدنتان فرو می کنند و به راحتی گوشت بدنتان را می کنند!

کانال تورهای لحظه آخری

همچنین ببینید

۱۰ رودخانه چین، از طولانی‌ترین تا زلال‌ترین!

دو تا از طولانی ترین رودهای جهان در چین وجود دارند، رود یانگ تسه و رودخانه …

دیدگاهتان را بنویسید