خانه » خبر گردشگری » تصاویر گردشگری » چرا به ارمنستان سفر کنیم؟

چرا به ارمنستان سفر کنیم؟

اگر به رم سفر کرده باشید و از آنجا خوشتان آمده باشد، سفر به ارمنستان نیز یکی از واجبات سال ۲۰۱۶ شما خواهد بود. این کشور زیبا از آثار باستانی و طبیعتی برخوردار است که شما در هیچ کشوری نخواهید دید. بنابراین به دلایل و مزیت های سفر به ارمنستان که برایتان تهیه کردیم، توجه کنید.

  1. میراث فرهنگی و تاریخی کشور

کشور ارمنستان از فرهنگ و تاریخ قرون وسطی برخوردار است. از کلیسای فرنگی ستون دار گارنی که تنها کلیسای بازمانده توسط بت­پرستان بود، گرفته تا چلیپا سنگ(سنگ هایی که ساختار قرون وسطی ارمنستان را نشان می دهد) که در لیست یونسکو قرار دارد و کلیساهای مسیحی اخیر. البته جاذبه های فرهنگی و تاریخی ارمنستان تقریبا به دیدن کلیسا­های قدیمی خلاصه می­شود. به دلیل اینکه این کشور بسیار مذهبی ست. اما مکان های دیدنی طبیعی نیز وجود دارد که به آن ها نیز می پردازیم.

  1. کوه ها و دریاچه زیبای سوان

زمانی که به کشور جادویی ارمنستان وارد شوید، نمی­توانید از رود­های خروشان و گوناگون، جنگل های دلیجان­قله آرارات و جنگل های آنترادن که در این کشور وجود دارد متحیر نشوید. حتما به کوهنوردی رفته و در کنار دریاچه بنشینید و آرامش را تجربه کنید.

  1. آشپزی واقعی و خوش­طعم

چه گیاهخوار باشید یا دوستدار غذا­های گوشتی، در این کشور می­توانید بهترین غذا­ها را انتخاب کرده و از آن ها لذت ببرید. همچنین در ارمنستان میوه های خوش­طعم طبیعی وجود دارد که کم کالری هستند. همچنین خوب است بدانید که نان ملی لواش نیز در لیست میراث یونسکو قرار دارد.

  1. پرداخت هزینه ناچیز برای غذا و غیره

اگر احتیاج به مسافرت دارید اما از نظر مالی نمی­توانید به یک مسافرت پرخرج بروید، این کشور جای مناسبی می تواند برای شما باشد. بنابر­این با آژانس های مسافرتی مانند ایران آنکارا تماس بگیرید و در مورد تور و هتل از آن ها کمک بخواهید.

  1. میهمان نوازی ارمنی به عنوان رفتار ملی

به دلیل اعتقاد ارامنه که میهمان هدیه ای از خداست، آن ها تمام سعی خود را برای رضایت میهمانان و مسافران تور ارمنستان می کنند.

  1. ایروان، پایتخت قرون وسطی ارمنستان

اولین چیزی که از محلی های ارامنه زمانی که به ارمنستان وارد می شوید می شنوید این است که ایروان حتی از رم هم قدیمی تر است. ممکن است به خیابان های این شهر نگاه کنید و به حرف آنان شک کنید زیرا هیچ اثری از نما­های قدیمی و تاریخی در خیابان ها پیدا نمی­کنید. اما زمانی که به موزه ها و قلعه هایی که بیش از ۳۰۰۰ سال در آن جا قرار دارند نگاه می کنید مطمئن می شوید که این حرف صحت دارد.

  1. Tatev، بزرگترین خط ریلی جهان

و در نهایت اگر پول کمی دارید و همچنین وقت کمتر، حتما کلیسای Tatev و Wings of Tatev را در اولویت قرار دهید. زیرا به هر حال قرار است قطار بی وقفه ۵ کیلومتری در جهان را ببینید که بسیار با شکوه است.

و در آخر قرار است کلیسای Tatev  را ببینید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک بلیط برای جنوب ارمنستان و قطار رزرو کنید.

درباره ثابت

پاسخ دادن

x

این مطالب را نیز ببینید!

Exactly what are the most trusted and popular Ukrainian mail purchase bride internet web internet sites?

Exactly what are the most trusted and popular Ukrainian mail purchase bride internet web internet ...

کانال تورهای لحظه آخری آژانس ساحل کاسپین