خانه / جاذبه گردشگری / کلیسای گغارت

کلیسای گغارت

در قرن چهارم، تنها کشور ارمنستان بود که مسیحیت را به عنوان مذهب اصلی خود پذیرفت و در همین راستا در آن دوران، کلیساها و صومعه های بسیاری در این کشور ساخته شد.

کلیسای گغارد در ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی ایروان قرار دارد.این کلیسا در دل یک کوه کنده کاری شد.گغارد به معنای «نیزه» است و احتمالا اشاره به نیزه ای دارد که بعد از مصلوب شدن حضرت مسیح، از آن استفاده کردند تا مطمئن شوند زنده است.

کلیسای گغارت در آن دوران به دستور آل زاکاریان که یکی از ثروتمندترین مردم ارمنی در آن دوران بود، ساخته شد و بنابراین به خاندان آل زاکاریان تعلق داشت. مدتی بعد، خاندان پروشیان این ملک را از آل زاکریان خریدند و کلیسای داخلی آن را ساختند. نشانی از یک شیر سلطنتی که درست شبیه نمادهای اقوام سلطنتی است در بیرون کلیسا قرار دارد که نشان خاندان ال زاکاریان است.

ساخت این کلیسا ۱۰ سال طول کشید.

در ورودی این کلیسا یک تو رفتگی کوچک وجود دارد که بعضی از بومیان منطقه معتقدند اگر کسی بتواند ۷ سنگ به آن پرتاپ کند که از این ۷ سنگ، ۳ سنگ داخل آن برود و نیفتد، به هر آرزویی داشته باشد، می رسد.

وقتی وارد کلیسا می شوید، به چشمه ای بر می خورید که محلی ها اعتقاد دارند اگر  آب چشمه را روی صورت خود بزنید، جوان می مانید. در خارج از این کلیسا هم مکانی برای قربانی کردن وجود دارد.

 

کانال تورهای لحظه آخری

همچنین ببینید

تصاویر جالب و خوشمزه از «ساحل پاپ کورن» در اسپانیا!

ساحل پاپ کورن | Popcorn Beach دنیا پر از شگفتی است و به هر گوشه …

دیدگاهتان را بنویسید