خانه » جاذبه گردشگری » 12 کاری که میتوانید در سفر به پاتایا انجام دهید!!!

12 کاری که میتوانید در سفر به پاتایا انجام دهید!!!

منطقه پاتایا در ساحل شرقی تایلند میزبان یک محدوده جذاب از فعالیت ها است. این محدوده شامل هر چیزی از سنت های باستانی تایلندی و ماجراهای مدرن است. شما می توانید لذت ساده ای از جشن محلی پر جنب و جوش خیابانی را پیدا کنید. طبیعت، هنر، علم و فرهنگ را به نحوی که هرگز تصور نکردید جستجو کنید. میتوانید از زیبایی خیره کننده سایبان جنگل بارانی و یا گل سرخ و زرق و برق استیج کاباره ها لذت ببرید. ما لیستی از 12 بهترین جاذبه های پاتایا که فقط نمونه ای از انواع شگفت انگیز است که می توانید در این منطقه پیدا کنید تهیه کرده ایم.
مکانهایی که حتما باید هر مسافری از آن دیدن کند. بسیاری از اقلام موجود در لیست ما در تایلند منحصر به فرد هستند، در حالی که برخی از آنها در سراسر جهان بی نظیر هستند.

 

 

1-خیابان Walking Street

خیابان Walking Street یک بخش موثر از جاده بیج رود پاتایا است. در حالی که مسیر اصلی آسفالته به سمت چپ تا جاده ی پاتایای جنوبی متمایل می شود(پاتایای تای) ، وسایل نقلیه می توانند در هر ساعت بین 02:00 تا 18:00 در خیابان آجری Walking Street به مسیر خود ادامه دهند. در انتهای مسیر جاده ی یک طرفه، اسکله بالی هو و نشانه معروف پاتایا سیتی و همچنین انتهای جنوبی ترین جاده پاتایا خیابان سوم که شما را به شهر می رساند، را پیدا خواهید کرد.

بیشترین جاذبه های شبانه پاتایا در این خیابان معروف پاتایا است. بیشتر نقاط کوچک آن که از سمت داخل خیابان جدا می شوند، تمام راها را به جاده دوم پاتایا هدایت می کنند، و قسمت جنوبی این شهر تقریبا به طور انحصاری از مکان های شب زنده داری و مشاغل وابسته تشکیل شده است. خیابان walking street انواع مکان های مختلف را در برای شما ایجاد کرده است. از انتهای خیابان بیچ رود، شما میتوانید رستوران ها و سپس بارها، سپس کلوپ های شبانه و بار های موسیقی زنده را پیدا خواهید کرد. در نیمه راه خیابان معروف Walking Street ، می توانید بیشتر کافه ها و باشگاه های لیدی بوی را پیدا کنید. در ادامه به سمت اسکله بالی هی ، شما خیاط ها و مغازه های سنگهای قیمتی و همچنین هتل ها و مهمان های بیشتری را می بینید.
پارکینگ موتورسیکلت در نزدیکی خیابان walking street در Soi 16 و Bali Hai Plaza واقع شده و هزینه آن حدود 20 بات است.

 

 

2-معبد حقیقت

معبد حقیقت، شاید مهمترین ساختمان در پاتایا باشد. این ساختمان به طور کامل از چوب ساج حک شده ساخته شده است. سالن این بنا با 105 متر ارتفاع در سرزمین اصلی شمال Wongamat Beach یکی از ساختارهای مهم در سراسر جهان است. این مکان نه معبد و نه کاخ است، با وجود اینکه به نظر می رسد ترکیبی از هر دو است، توسط یک سرمایه دار تجاری محلی سفارش داده شد که به عنوان یک جای قدردانی برای فلسفه، هنر، فرهنگ و ایمان، بدون وابستگی به یک مذهب واحد عمل کند.

این پناهگاه شاید بیشتر به عنوان یک بنای یادبود تایلندی، با حیرت انگیز ترین جزئیات مثل فیل ها، مردم و صحنه ها، موجودات و خدایان اساطیری، توصیف شود. آنها چشم پوشی از زمین، دانش باستان و فلسفه شرقی را انعکاس می دهند. آنها همچنین بازتابی از طبیعت پرتلاطم و دوری بی وقفه از وجود انسان هستند، زیرا هیچ یک از چوب ها از عناصر تحت درمان و یا حفاظت نیستند، به این معنی که قطعات قدیمی تر به تدریج با سختی های آب و هوا باید جایگزین شوند. ساخت و ساز این مکان در سال 1981 آغاز شد.

 

 

3-نمایش تیفانی

نمایش تیفانی در یک تئاتر بزرگ برگزار میشود که لابی بزرگ سنگ مصنوعی و سنگ مرمر آن را تقریبا به اندازه لباس های خیره کننده ای چشمگیر می کند. یک ساعت طولانی از شورش های صدا، رنگ و نور؛ نشان می دهد که کل نیمکره را از طریق آهنگ، رقص یا اسکیت شاد می کند. صحنه هایی که شامل موسیقی موزیکال بالیوود بر روی رادی هند، یک رقص فن سنتی کره ای، احترام به گذشته امپریال چینی و پیشرفت است، تاریخ سایام با رقص با شکوه تایلندی، آهنگ های نمایش برادوی و burlesque slapstick است.

 

4-باغ گرمسیری Nong Nooch

Nong Nooch پر از گلهای رنگی، نمایشگاهها و باغهای زیبای تایلند است. باغ های قرن هفدهم و فرانسوی ، تفریحی از استون هنج، نمایشگاه های چشمی خلاقانه و باغ های منحصرا، بونسای و گرمسیری دارد. همچنین بیش از 670 گونه بومی و ترکیبی از نمایش های ارکیده و منظم رقص های تایلندی کلاسیک، بوکس و درامینگ است.

 

5-بازار شناور پاتایا

به طور صریح به عنوان “بازار شناور چهار منطقه” شناخته می شود،زیربنای این مجموعه 100،000 متر مربع است که چهار حوزه عمده تایلند، شمال، شمال شرقی، مرکزی و جنوب را نشان می دهند. این بازنمایی در قالب مغازه ها و اصطبل ها فروش سوغات، میوه ها، غذا، هنر، صنایع دستی، کارت پستال و لباس و نمایش ها و تظاهرات منظم فرهنگی است. برخی از 114 فروشندگان واقعا شناور هستند، فروش محصولات خود را روی قایق های سنتی و قایق ها انجام میدهد. بقیه در یک روستای با آب و تاب است، با گردشگاه ها تحت پوشش و پل تنومند آنها به هم متصل شده است.

 

6-(Wat Phra Khao Yai (Big Buddha Hill

اصطلاح “بودا بزرگ” قطعا سزاوار این بنا است، که بزرگترین بنا در این منطقه با ارتفاع 18 متر است. نزدیک به 100 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد و از موقعیت خود در تپه ای که تقسیم این دو را دارد، تماشای پاتایا و ساحل جومتین را دارد. مجتمع معبد در اطراف بودا متشکل از طلایی یک حالت بازتابنده در بسیاری از بازدید کنندگان با تشکل از رنگ های بسیاری، سوزاندن، بخور دادن، مجسمه های متعدد کوچک و منظره های چشمگیر در منطقه است. نه تنها جاذبه توریستی، بلکه سایت معبد فعال است.

 

 

7-پارک آبی

بسیاری پارک و پارک های تفریحی در پاتایا وجود دارد. اکثر سرسره ها با سرعت بالا برای آدرنالین و همچنین جاذبه های آرامش بخش مانند سالن های موج و رودخانه های آرام وجود دارد. شما همچنین می توانید از سرگرمی های اسکی روی آب و… استفاده کنید. پاتایا میتواند یک ورزش عالی برای آب های موجود در دریا داشته باشد، خلیج پاتایا به ویژه به دلیل تعداد زیادی از کشتی ها در چنین منطقه ای کوچک به نظر می رسد نگران کننده است. پارک آبی در پاتایا به همان اندازه سرگرم کننده است که در یک محیط کنترل شده تر است، با نگهبانان نجات دهنده و بسکتبال بسیار بهتر است.

 

 

8-چشم انداز پاتایا (Pattaya View Point)

چشم انداز پاتایا در Pratumnak Hill بهترین چشم انداز در منطقه و محل دیدار طلوع یا غروب است تا این کلاسیک شات از خلیج هلال پاتایا را ببینید. این مکان برای لذت بردن از مناظر خیره کننده مناسب است.

 

 

9-جزیره کورال

اگر گفته شود که یک دریای آبی روشن و یک دره ساحلی بی نظیر از ساختمان های بلند و دور از چنگ های تمدن را تصور کنید، احتمالا پاتایا آخرین مکان برای پریدن در ذهن شما خواهد بود. خوب، این مورد خواهد بود تا زمانی که شما Koh Larn (جزیره لارن)، یک قطعه کوچکی از بهشت را فراتر از فشار و شلوغی پاتایا کشف کردید، همچنین به عنوان جزیره مرجانی شناخته شده، Koh Larn واقع در 7.5 کیلومتری غرب ساحل پاتایا – برای مدت طولانی یک عقب نشینی جایگزین برای کسانی که سواحل بیش از حد توسعه یافته و پر از پاتایا را تجربه کرده اند. از آنجا که این جزیره خیلی دور نیست، بازدیدکنندگان می توانند به راحتی در صبح به آنجا بروند، چند ساعت دیگر بمانند و بعدا بعد از ظهر به پاتایا ساحل برگشتند. و راحت ترین راه انجام این کار گرفتن یک تور است.

 

 

10-گالری Art in Paradise

هنر در بهشت، مفروضات سنتی از آنچه در گالری هنری دارد، به طور کامل نادیده گرفته می شود. در عوض، هنر به زندگی به ارمغان می آورد و بازدید کنندگان می توانند بخشی از آن را از طریق استفاده از توهمات نوری و بازی با چشم انداز تبدیل کنند. ایستادن در موقعیت مناسب و گرفتن عکس از زاویه راست – که همه آنها به وضوح مشخص شده برای شما – و به نظر می رسد که شما پرواز فرش سحر و جادو در بیابان، عبور از یک پل ریکی در جنگل، شنا کردن با دلفین در اقیانوس و یا قرار دادن لمس در پایان به شاهکارهای معروف است.

 

 

11-Ripley’s Believe It Or Not

ريپلي باور می کند يا نه! حاوی بیش از 300 نمایشگاه است که ذهن را تحت تأثیر قرار می دهد. نمایش داستان و واقعیت های جنجالی، نمایش های شگفت انگیز و تکان دهنده نشان می دهد که واقعیت واقعا غریبه تر از داستان است. همراه با موزه ای شگفت انگیز، چندین غرفه ی سرگرم کننده، یک موزه، یک تئاتر متحرک 12D و Sky Rider بسیار محبوب است. بالون زرد و سفید که می توان آن را در بالای ساحل پاتایا دید و نمایش های منحصر به فردی از شهر و حومه آن.

 

 

12-کوه  (Buddha Mountain (Khao Chi Chan

بزرگترین حکاکی بودا در جهان، تصویر طلایی رگه از سمت کوه سنگ آهک با لیزر حک شده است و در ارتفاع 130 متر قرار گرفته است. منطقه ای که در آن ساکن است – معمولا به عنوان “Silverlake” شناخته می شود – یکی از زیبایی های قابل توجه طبیعی است، و چند جاذبه دیگر در این نزدیکی هست.

 

درباره Ahya Dashti

پاسخ دادن

x

این مطالب را نیز ببینید!

آشنایی کوتاه با شهر هانگژو – چین

هانگژو (Hangzhou) مرکز ایالت ژجيانگ (Zhejiang) می باشد، مرکزی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با جمعیتی ...

کانال تورهای لحظه آخری آژانس ساحل کاسپین