خانه / خبر گردشگری / اعتبار گذرنامه بیش از 6 ماه، شرط سفر به برخی از کشورهاست

اعتبار گذرنامه بیش از 6 ماه، شرط سفر به برخی از کشورهاست

داشتن اعتبار گذرنامه بیش از 6 ماه، شرط سفر به برخی از کشورهاست

 

رییس پلیس گذرنامه ناجا با اعلام این که داشتن اعتبار گذرنامه تنها شرط سفر به برخی از کشورها نیست، گفت: برای سفر به برخی از کشورها گذرنامه افراد باید بیش از شش ماه اعتبار داشته باشد.

سرهنگ صادقی افزود: برخی از کشورها مانند عربستان، مالزی، عراق و… در صورتی که گذرنامه‌ افراد کمتر از شش ماه اعتبار داشته باشد اجازه سفر به آنان را نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه تا زمانی که گذرنامه اعتبار داشته باشد از نظر پلیس نیز معتبر است، ادامه داد: میزان اعتبار گذرنامه از جمله شرط‌هایی است که برخی از سفارتخانه‌ها برای دادن روادید در نظر می‌گیرند که مدت اعتبار گذرنامه‌ها در کشورهای مختلف متفاوت است.

صادقی در عین حال تصریح کرد: در کشورهایی که نیازی به روادید نیست تا زمانی که گذرنامه دارای اعتبار باشد، افراد می‌توانند بدون در نظر گرفتن زمان باقی مانده از اعتبار گذرنامه‌شان، به کشورهای مورد نظر سفر کنند.

وی افزود: شرکت‌های مسافربری و هواپیمایی که کارت پرواز به متقاضیان می‌دهند، باید این موضوع را به مردم اعلام کنند تا افراد با مراجعه به سفارت‌خانه‌های موردنظر از زمان مورد نیاز اعتبار گذرنامه خود مطلع شوند.

رییس پلیس گذرنامه ناجا خاطرنشان کرد: برخی از کشورها ممکن است ویزای فرودگاهی به اتباع خارجی بدهند اما در برخی از موارد نیز در فرودگاه به دلیل نداشتن مدت اعتبار لازم به فرد ویزا داده نشود و او را برای تعویض گذرنامه به کشور بازگردانده شود.

به گفته صادقی، زمان تعویض گذرنامه 6 تا 7 روزه به طول می‌انجامد و مدارک مورد نیاز نیز همان مدارک صدور گذرنامه است.

کانال تورهای لحظه آخری

همچنین ببینید

بهترین مراکز خرید استانبول

شهر زیبا و بزرگ استانبول به مراکز خریدش معروف است.مراکز خرید گوناگون و جذابش ، …

دیدگاهتان را بنویسید